Tayland'daki Mağarada Günlerdir Mahsur Kalan Çocuklar İçin Kurtarma Operasyonu Başlatıldı

TAYLAND'DAKİ MAĞARADA GÜNLERDİR MAHSUR KALAN ÇOCUKLAR İÇİN KURTARMA OPERASYONU BAŞLATILDI

Tayland'da 23 Haziran'dan bu yana mağarada mahsur durumda bulunan 12 futbolcu çocuk ve antrenörleri için, oksijen seviyesinin kritik düzeye düşmesi üzerine kurtarma operasyonu başlatıldı.

Tarih : 09 Temmuz 2018, 13:30
Puan Ver : Tayland'daki Mağarada Günlerdir Mahsur Kalan Çocuklar İçin Kurtarma Operasyonu Başlatıldı(8/10)4

Tayland'da mağarada mahsur kalan çocuklar için kritik saatler başladı. İki haftadır mahsur kalan 12 çocuk ve antrenörlerini mağaradan çıkarmak için tahliye operasyonu başlatıldı.

UZMAN EKİPLER SABAH MAĞARAYA GİRDİ

Operasyon şefi Narongsak Osottanakorn, basın mensuplarına yaptığı açıklamada yerel saatle 10.00'da uzman ekiplerin mağaraya girdiğini söyledi. Çocukların ve antrenörlerinin fiziksel ve zihinsel olarak iyi durumda olduğunu söyleyen Narongsak, grubun azimli olduğunu ve hedefe odaklandığını dile getirdi.

OPERASYON BİRKAÇ SÜREBİLİR

Kurtarma operasyonuna 13'ü yabancı 5'i Tayland donanmasından 18 dalgıç katıldı. Operasyon başlamadan önce dalış ekibi, sağlık görevlileri ve güvenlik güçleri hariç diğer tüm ekipler mağaranın girişinden uzaklaştırılırken, basın mensuplarının da görüntü alması yasaklandı. Kurtarma operasyonunun birkaç gün sürebileceği belirtilirken, ilk çocuğun saatler sonra mağaradan çıkarılması bekleniyor.

OKSİJEN SEVİYESİ DÜŞÜYOR

Taylandlı yetkililer, dün mağarada oksijen seviyesinin azalması ve yeni yağış beklenmesi nedeniyle endişe duyduklarını açıklamıştı. Oksijen seviyesinin yüzde 12'ye düşmesi durumunda çocukların şoka girebileceği ifade edilmişti.

 

 

 

 

 

 

Kaynak: haberinburadaEtiketler: Tayland  Daki  Mağarada  Günlerdir  Mahsur  Kalan  Çocuklar  İçin  Kurtarma  Operasyonu  Başlatıldı  
  haber

Bu Haberle İlgili Yorumlar

BU KATEGORİDEKİ İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER