Soma'daki Maden Faciasından Ölen Ali Kavas'ın eşi Gülten Kavas'ın Feryatları Yürek Dağladı

SOMA'DAKİ MADEN FACİASINDAN ÖLEN ALİ KAVAS'IN EŞİ GÜLTEN KAVAS'IN FERYATLARI YÜREK DAĞLADI

Soma'da meydana gelen maden faciasında ölen Ali Kavas'ın eşi Gülten Kavas'ın mahkeme salonundaki feryatları yürek dağladı. Kavas, "Ölsem de bu davanın peşindeyim" dedi.

Tarih : 11 Temmuz 2018, 22:20
Puan Ver : Soma'daki Maden Faciasından Ölen Ali Kavas'ın Eşi Gülten Kavas'ın Feryatları Yürek Dağladı(10/10)6

Soma'da 301 işçinin öldüğü maden faciasının karar davası bugün görüldü. Davada tutuklu 5 sanığa 75 yıl hapis cezası verildi. Soma Kömürleri A.Ş. Holding Başkanı Alp Gürkan ve 36 kişi hakkında beraat kararı verildi. Karar sonrası maden faciasında ölen Ali Kavas'ın eşi Gülten Kavas'ın mahkeme salonundaki feryatları yürek dağladı. Kavas, "Ölsem de bu davanın peşindeyim" dedi.

"ÖLSEM DE BU DAVANIN PEŞİNDEYİM"

Ölen madenci Ali Kavas'ın eşi Gülten Kavas, mahkeme salonununda isyan etti. Kavas verilen karar sonrasında "Ölsem de bu davanın peşindeyim, iki yetim çocuğumun hakkını arayacağım" ifadelerini kullandı.

36 KİŞİNİN BERAATİNE KARAR VERİLDİ

Manisa'nın Soma ilçesinde 301 madencinin yaşamını yitirdiği faciayla ilgili 5'i tutuklu 51 sanığın yargılandığı davada karar açıklandı. Davada tutuklu 5 sanığa 75 yıl hapis cezası verildi. Soma Kömürleri A.Ş. Holding Başkanı Alp Gürkan ve 36 kişi hakkında beraat kararı verildi.

 

 

 

 

 

 

Kaynak: haberinburadaEtiketler: Soma  Daki  Maden  Faciasından  Ölen  Ali  Kavas  In  Eşi  Gülten  Kavas  
In  Feryatları  Yürek  Dağladı    haber

Bu Haberle İlgili Yorumlar

BU KATEGORİDEKİ İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER