Reis Filminin Yapımcısı Ali Avcı'nın 15 Yıla Kadar Hapsi İstendi

REİS FİLMİNİN YAPIMCISI ALİ AVCI'NIN 15 YILA KADAR HAPSİ İSTENDİ

FETÖ soruşturmasında tutuklanan 'Reis' filminin yapımcısı, 'Uyanış' filminin de yönetmenliğini yapan Ali Avcı hakkında "silahlı terör örgütü üyeliği" suçundan 15 yıla kadar hapis istendi.

Tarih : 11 Temmuz 2018, 13:50
Puan Ver : Reis Filminin Yapımcısı Ali Avcı'nın 15 Yıla Kadar Hapsi İstendi(6/10)2

FETÖ soruşturmasında tutuklanan "Uyanış" filminin yönetmeni Ali Avcı hakkında "silahlı terör örgütü üyeliği" suçundan 15 yıla kadar hapis istendi.

ALİ AVCI KİMDİR?

Reis filminin yapımcısı, Uyanış filminin yönetmeni Ali Avcı, 28 Ocak 1981 yılında doğdu. Aslen Adıyamanlı olan Ali Avcı ilk kez 2010 yapımı Eşref Paşalılar filminde yapım ekibinde görev alarak adını duyurdu. Ali Avcı Hop Dedik: Deli Dumrul, Dursun Çavuş ve Size Deniz Getireceğim gibi yapımlarda görev almıştı.

Ali Avcı

REİS FİLMİNİN KONUSU

Adnan Menderes'in idam haberiyle başlayan film Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın çocukluk dönemi ile belediye başkanlığına uzanan hayat hikayesi beyazperdeye yansıtıyor. Film Erdoğan'ın gençliğini de ele alarak onun gözünden bir dönem hikayesi anlatma hedefinde.

Yönetmenliğini Hüdaverdi Yavuz'un üstlendiği yapımda Recep Tayyip Erdoğan'ı Reha Beyoğlu canlandırırken, eşi Emine Erdoğan'ı ise Özlem Balcı oynuyor. Filmin müzikleri ise Yücel Arzen'e ait. Yapımcılığı ise "Kafkasör Film Akademisi & Garantialsat Gayrimenkul Yatırım A.Ş." üstleniyor.

 

 

 

 

 

 

Kaynak: haberinburadaEtiketler: Reis  Filminin  Yapımcısı  Ali  Avcı  Nın  15  Yıla  Kadar  Hapsi  İstendi  
  haber

Bu Haberle İlgili Yorumlar

BU KATEGORİDEKİ İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER