İstanbul'da Yolcu Otobüsü Cayır Cayır Yandı! Faciayı Şoförün Dikkati Önledi

İSTANBUL'DA YOLCU OTOBÜSÜ CAYIR CAYIR YANDI! FACİAYI ŞOFÖRÜN DİKKATİ ÖNLEDİ

İstanbul Vatan Caddesi Kavşağı'nda O3 Bayrampaşa istikametinde ilerleyen ve içerisinde yolcu olan İETT otobüsünde yangın çıktı. Sürücü kapıları açarak yolcuları tahliye etti. Alev alev yanan otobüsü itfaiye ekipleri sürdürdü.

Tarih : 12 Temmuz 2018, 20:30
Puan Ver : İstanbul'da Yolcu Otobüsü Cayır Cayır Yandı! Faciayı Şoförün Dikkati Önledi(9/10)5

Vatan Caddesi Kavşağı'nda O3 Bayrampaşa istikametinde ilerleyen ve içerisinde yolcu olan İETT otobüsünde yangın çıktı. Sürücü kapıları açarak yolcuları tahliye etti. Alev alev yanan otobüsü itfaiye ekipleri sürdürdü.

ŞOFÖR DUMANI GÖRÜNCE YOLCULARI TAHLİYE ETTİ, OTOBÜS ALEV ALEV YANDI

Yangın, saat 18:15 sıralarında Vatan Caddesi kavşağı O3 Bayrampaşa istikametinde ve ilerleyen içerisinde yolcu olan Mecidiyeköy-Başakşehir arası çalışan 146M nolu İETT otobüsünde çıktı. Otobüs seyir halindeyken motor kısmında dumanlar çıktığını fark eden sürücü, kapıları açarak yolcuları tahliye etti. Ardından otobüs alev aldı.

OTOBÜS YANARKEN BÜYÜK PATLAMALAR MEYDANA GELDİ

Alevlerin otobüsü sarmasıyla patlamalar yaşandı. Durumun bildirilmesi üzerine Fatih, Beyoğlu, Bayrampaşa'dan çok sayıda itfaiye ekibi sevk edildi. Olay yerine gelen polis ekipleri, güvenlik önlemi alarak yol trafiğe kapattı. İtfaiye ekipleri, köpüklü su ile yangına müdahale etti. İtfaiye ekiplerinin müdahalesi sırasında büyük bir gürültüyle patlama meydana geldi. Ekiplerin, yarım saat süren müdahalesiyle yangın söndürüldü. Ekiplerin soğutma çalışmaları sürerken otobüs, kullanılamaz hale geldi.

"ÇIKTIK DIŞARI ALEV SARDI HER TARAFINI"

O sırada otobüste olan bir yolcu, yaşadıklarını şöyle anlattı: Bir anda millet arkadan bağırmaya başladı. Duman vardı arabanın içinde. Çok az bir duman ve koku vardı. Çıktık dışarı, alev sardı her tarafını. Şoför döndü, arkaya baktı ve "Ne oluyor" dedi. Herkes "Duman var, araç yanıyor" dedi. Bir anda frene bastı, durdu ve kapıları açtı. Allah'tan kapılar açıldı yani. Bir anda aracın yarısına kadar alev sardı. Başakşehir otobüsüydü, 40 yolcu vardı. Ben Mecidiyeköy'den binmiştim.

 

 

 

 

 

 

Kaynak: haberinburadaEtiketler: İstanbul  Da  Yolcu  Otobüsü  Cayır  Cayır  Yandı  Faciayı  Şoförün  Dikkati  Önledi  
  haber

Bu Haberle İlgili Yorumlar

BU KATEGORİDEKİ İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER