İLK KEZ YAYINLANDI! 15 TEMMUZ'DA KÜLLİYE'DE SİLAHLAR BÖYLE DAĞITILMIŞ


İlk kez yayınlandı! 15 Temmuz'da Külliye'de silahlar böyle dağıtılmış
Tarih : 11 Temmuz 2018, 22:10
Puan Ver : İlk Kez Yayınlandı! 15 Temmuz'da Külliye'de Silahlar Böyle Dağıtılmış(6/10)2

15 Temmuz'da Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde yaşananlara ait yeni görüntüler ortaya çıktı. Korumaların ve vatandaşların darbeci askerlere karşı mücadelesi gözler önüne serildi.

15 TEMMUZ GECESİ KÜLLİYE'DE YAŞANANLAR

15 Temmuz gecesi, kalkışma haberi alınır alınmaz, istirahatte olan güvenlik personeli Cumhurbaşkanlığı Koruma Daire Başkanı Ramazan Bal tarafından göreve çağrıldı. Özel Harekat Personeli de, Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde görev başına geçti. Emniyetten getirtilen silahlar korumalara dağıtıldı. Nizamiye giriş kapıları ile Külliye'ye çıkan yollar çöp kamyonları ve araçlarla kapatıldı.

HELİKOPTERLERE, KORUMA PERSONELİ AĞIR MAKİNELİ SİLAHLARLA ATEŞ AÇTI

Beştepe'nin üzerinde önce uçaklar ve helikopterler belirdi. Alçak uçuşa geçen helikopterlere, koruma personeli tarafından ağır makineli silahlarla ateş açıldı.

"MEYDANLARA İNİN"

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın, gece yarısı Marmaris'ten vatandaşlara, "Meydanlara inin" çağrısı üzerine, Külliye önüne vatandaşlar da akın etti. Koruma ekipleri ve sivil personel içeride, vatandaşlar dışarıda darbecilerle mücadeleye girişti.

DARBECİLERE KARŞI DİRENDİLER

Darbecilerin kullandığı tanklar, kendilerine engel olmaya çalışan vatandaşların üzerinden geçti. Külliye'nin bahçe duvarına atılan bomba, oradaki vatandaşları şehit etti.

YENİ GÖRÜNTÜLER ORTAYA ÇIKTI

TRT Haber, 15 Temmuz darbe girişimi gecesi Cumhurbaşkanlığı Külliye'sinde vatandaşlar ve Külliye korumalarının darbecilere karşı direnişin yeni görüntülerini yayınladı.

Kaynak: TRT

 

 

 

 

 

 

Kaynak: haberinburadaEtiketler: İlk  Kez  Yayınlandı  15  Temmuz  Da  Külliye  De  Silahlar  Böyle  Dağıtılmış  
  haber

Bu Haberle İlgili Yorumlar

BU KATEGORİDEKİ İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER