Hedef tutturamayan çalışana idrar içirip, hamamböceği yedirdiler

HEDEF TUTTURAMAYAN ÇALIŞANA İDRAR İÇİRİP, HAMAMBÖCEĞİ YEDİRDİLER

Çin'de satış hedeflerine ulaşamayan personele idrar içirip hamamböceği yedirmekle suçlanan üç şirket yöneticisi 5 ila 10 gün arasında değişen hapis cezalarına çarptırıldı.

Tarih : 08 Kasım 2018, 12:10
Puan Ver : Hedef Tutturamayan Çalışana İdrar İçirip, Hamamböceği Yedirdiler(9/10)5

Çin'de satış hedeflerine ulaşamayan personele idrar içirip hamamböceği yedirmekle suçlanan üç şirket yöneticisi 5 ila 10 gün arasında değişen hapis cezalarına çarptırıldı.

ŞİRKET YÖNETİCİLERİ GÖRÜNTÜLERİN YAYILMASINDAN SONRA GÖZALTINA ALINDI

Şirket yöneticileri, çalışanların kemerlerle dövülürken ve sarı bir sıvı içerken çekilen görüntülerinin internette yayınlanmasından sonra gözaltına alındı.

MESAİ ARKADAŞLARININ ÖNÜNDE KEMERLE DÖVDÜ

Çin'in Twitter'ı olarak bilinen Weibo'daki görüntülerde bir erkek çalışan mesai arkadaşlarının önünde kemerle dövülüyor. Diğer çalışanlar da burunlarını tutarak plastik bardaklardan sarı bir sıvı içiyor.

TUVALET SUYU VE SİRKE İÇİRİLDİ, SAÇLARI KAZINDI

Guizhou kentindeki dekorasyon şirketinin personeline ayrıca tuvalet suyu ve sirke içirildiği ve saçlarının kazındığı belirtiliyor.

HAMAM BÖCEĞİ YEMEKLE TEHDİT ETTİ

Şirket yöneticilerinin buna ek olarak personeli yazılı mesajlarla "Hamamböceği yemek zorunda kalacaksınız" diye tehdit ettiği öne sürülüyor.

2 AYDIR MAAŞLARINI ALAMADIKLARI İÇİN SES ÇIKARMADILAR

Şirket çalışanlarının iki aydır maaşlarını alamadıkları, bu yüzden cezalandırılmalarına rağmen seslerini çıkaramadığı söyleniyor.

DAHA ÖNCE DE BİR ŞİRKET ÇALIŞANINI ÇÖP KUTUSUNU ÖPMEYE ZORLADILAR

Çin'de iki yıl önce bir bankanın çalışanlarının diğer personelin önünde sahnede kemerle dövülürken görüntüleri yayımlanmıştı. Bazı şirketlerin de motivasyon için çalışanları birbirlerine tokatlattırdığı ortaya çıkmıştı. Çin medyasına yansıyan başka bir haberde ise bir şirket çalışanın caddede emekleyerek dolaşmaya ve çöp kutularını öpmeye zorlandığı belirtilmişti.

 

 

 

 

 

 

Kaynak: haberinburadaEtiketler: Hedef  Tutturamayan  Çalışana  İdrar  İçirip  Hamamböceği  Yedirdiler    haber

Bu Haberle İlgili Yorumlar

BU KATEGORİDEKİ İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER