Filistin İle İsrail Arasında Beşinci Ateşkes Sağlandı

FİLİSTİN İLE İSRAİL ARASINDA BEŞİNCİ ATEŞKES SAĞLANDI

İsrail ile Filistinli gruplar arasında Mısır'ın ara buluculuğunda beşinci ateşkes anlaşması sağlandı. Yapılan anlaşma doğrultusunda ''Sükunete karşı sükunet ilkesi'' uygulanacak.

Tarih : 10 Ağustos 2018, 18:00
Puan Ver : Filistin İle İsrail Arasında Beşinci Ateşkes Sağlandı(5/10)1

İsrail ile Hamas'ın başını çektiği Filistinli gruplar arasında Mısır'ın ara buluculuğunda beşinci ateşkes anlaşması sağlandı. Saat 22.45'te yürürlüğe giren anlaşmada "Sükunete karşı sükunet ilkesi" benimsendi.

ATEŞKES YÜRÜRLÜĞE GİRDİ

AA muhabirinin Filistinli kaynaklardan edindiği bilgiye göre, İsrail ile Hamas'ın başını çektiği Filistinli gruplar arasında Mısır'ın ara buluculuğunda varılan ateşkes 22.45'te yürürlüğe girdi.

BEŞİNCİ ATEŞKES

Söz konusu ateşkes, son iki ayda, Mısır'ın arabuluculuğunda İsrail ile Filistinli gruplar arasında varılan beşinci ateşkes oldu.

İsrail'in Yedioth Ahronoth gazetesinin İsrail'li bir kaynağa dayandırdığı haberde ise bu gecenin sakin geçmesi durumunda İsrail'in de sükuneti koruyacağı, füze atılması durumunda ise buna karşılık verileceği belirtildi.

SÜKUNETE KARŞI SÜKUNET

İsrail Kanal 2 Televizyonu da üst düzey bir yetkiliye dayandırdığı haberinde, "Sükunete karşı sükunet ilkesi" doğrultusunda hareket edileceğini duyurdu.

2 GÜNLÜK BİLANÇO

İsrail ordusundan yapılan yazılı açıklamada, çarşamba akşamından bu yana Gazze'de 150'den fazla hedefin savaş uçaklarıyla vurulduğu, buna karşın Gazze'den İsrail tarafına 180 roket atıldığı belirtilmişti.

Gazze'deki Sağlık Bakanlığı Sözcüsü Eşref el-Kudra, yaptığı yazılı açıklamada, İsrail'in Gazze'ye düzenlediği saldırılarda hamile bir kadınla 1,5 yaşındaki çocuğu ve bir Filistinlinin şehit olduğunu, 30 Filistinlinin yaralandığını belirtmişti.

 

 

 

 

 

 

Kaynak: haberinburadaEtiketler: Filistin  İle  İsrail  Arasında  Beşinci  Ateşkes  Sağlandı    haber

Bu Haberle İlgili Yorumlar

BU KATEGORİDEKİ İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER