Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu, ABD'li Senatörlere Resti Çekti: Olumsuz Etkileri Olur

DIŞİŞLERİ BAKANI ÇAVUŞOĞLU, ABD'Lİ SENATÖRLERE RESTİ ÇEKTİ: OLUMSUZ ETKİLERİ OLUR

ABD'li senatörlerle görüşme yapan Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu, "Türkiye'yi hedef alan girişimlere tepkimizi açıkça ortaya koyduk. Bu tür girişimlerin ilişkilerimize olumsuz etkileri olacağını vurguladık" dedi.

Tarih : 12 Temmuz 2018, 19:20
Puan Ver : Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu, Abd'li Senatörlere Resti Çekti: Olumsuz Etkileri Olur(10/10)6

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Brüksel'de gerçekleşen NATO Zirvesi sonrası ABD'li senatörlerle yaptığı görüşmede , "Kongre'de F-35 projesi ve S-400'ler bağlamında Türkiye'yi hedef alan girişimlere tepkimizi açıkça ortaya koyduk. Bu tür girişimlerin ilişkilerimize olumsuz etkileri olacağını vurguladık." ifadelerini kullandı.

"TEPKİMİZİ AÇIKÇA ORTAYA KOYDUK"

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Belçika'nın başkenti Brüksel'de gerçekleşen NATO Zirvesi sonrası ABD'li senatörlerle bir araya geldi. ABD'li senatörlerin S-400'ler üzerinde Türkiye'yi hedef alan girişimlerine ilişkin sosyal medya hesabından açıklama yapan Çavuşoğlu, "ABD'li Senatörler Thom Tillis ve Jeanne Shaheen ile Brüksel'de yaptığımız görüşmede, Kongre'de F-35 projesi ile S-400ler bağlamında Türkiye'yi hedef alan girişimlere tepkimizi açıkça ortaya koyduk. Bu tür girişimlerin ilişkilerimize olumsuz etkileri olacağını vurguladık." açıklamasında bulundu.

 

 

 

 

 

 

Kaynak: haberinburadaEtiketler: Dışişleri  Bakanı  Çavuşoğlu  Abd  Li  Senatörlere  Resti  Çekti  Olumsuz  Etkileri  Olur  
  haber

Bu Haberle İlgili Yorumlar

BU KATEGORİDEKİ İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER