CHP'deki kriz İnce'nin memleketi Yalova'ya sıçradı!

CHP'DEKİ KRİZ İNCE'NİN MEMLEKETİ YALOVA'YA SIÇRADI!

CHP'li Yalova Belediye Başkanı Vefa Salman, Başkan Yardımcısı Halit Güleç ve Meclis Üyesi Adil Ürekli'yi partinin grup toplantılarına katılmadıkları gerekçesiyle disiplin kuruluna sevk edildi.

Tarih : 05 Temmuz 2018, 14:40
Puan Ver : Chp'deki Kriz İnce'nin Memleketi Yalova'ya Sıçradı!(8/10)4

CHP Yalova il teşkilatı, parti üyesi olan Yalova Belediye Başkanı Vefa Salman, Belediye Başkan Yardımcısı Halit Güleç ve Belediye Meclis Üyesi Adil Ürekli'yi partinin grup toplantılarına katılmadıkları gerekçesiyle disiplin kuruluna sevk etti.

TOPLANTILARA KATILMADI

Yalova Belediye Meclisi CHP grubu, seçimin ardından grup toplantılarını belediyede yapıyordu. Ancak CHP Yalova İl Teşkilatı aldığı kararla bu toplantıları son 2.5 yıldır CHP İl Binasında yapmaya başladı. Yalova Belediye Başkanı Vefa Salman, CHP Belediye Başkan Yardımcısı Halit Güleç ve CHP Yalova Belediye Meclisi Üyesi Adil Ürekli o günden bu yana toplantılara katılmadı. CHP Grubu imarla ilgili konuların görüşüldüğü toplantıları ise belediyede yapmayı sürdürdü. Salman, Güleç ve Ürekli, belediyedeki imar konularının görüşüldüğü toplantılara ise katıldı. Ancak CHP Teşkilatı bunu yeterli bulmayarak Yalova Belediye Başkanı Vefa Salman, CHP Belediye Başkan Yardımcısı Halit Güleç ve CHP Yalova Belediye Meclisi Üyesi Adil Ürekli'yi CHP İl Disiplin Kurulu'na sevk etti.

"İMAR KONULARININ GÖRÜŞÜLDÜĞÜ TOPLANTILARA KATILDIM"

Yalova Belediye Başkanı Vefa Salman'ın ise, "Belediyenin bürokratlarına bilgi vermesi için partiye götürmem doğru olmazdı. O nedenle imar konularının görüşüldüğü belediyedeki toplantılara katıldım" dediği öğrenildi.

CHP Yalova İl Teşkilatının disiplin kurulunda ne gibi bir karar alacağı, Salman, Güleç ve Ürekli'i hakkında alınan bu kararı MKYK'ya sevk edip etmeyeceği ise önümüzdeki günlerde netlik kazanacak.

 

 

 

 

 

 

Kaynak: haberinburadaEtiketler: Chp  Deki  Kriz  İnce  Nin  Memleketi  Yalova  Ya  Sıçradı    haber

Bu Haberle İlgili Yorumlar

BU KATEGORİDEKİ İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER