Araba Almak İçin Bankadan Çektiği 56 Bin TL'yi Bankta Unuttu

ARABA ALMAK İÇİN BANKADAN ÇEKTİĞİ 56 BİN TL'Yİ BANKTA UNUTTU

Otomobil almak için bankadan kredi çeken öğretmen 56 bin TL'yi oturdukları bankta unuttu. Geri döndüklerinde parayı bulamayan kadın, "Parayı alan kendi gönül rızasıyla getirirse şikayetçi olmayacağım" dedi.

Tarih : 03 Mayıs 2018, 15:51
Puan Ver : Araba Almak İçin Bankadan Çektiği 56 Bin Tl'yi Bankta Unuttu(8/10)4

Otomobil almak için eşiyle beraber Antalya'ya giden rehber öğretmen, bankadan çektiği 56 bin TL'yi oturdukları bankta unuttu. Bir süre sonra paranın olmadığının farkına varan çift geri döndüklerinde şok oldu. 56 bin lirasını kaybeden rehber öğretmen, parayı alanlara seslenerek "Kendi gönül rızasıyla getirirse şikayetçi olmayacağım" dedi.

ARABA ALMAK İÇİN BANKADAN 56 BİN KREDİ ÇEKTİ

Pazartesi günü internetten beğendikleri otomobili satın almak için sabah saatlerinde eşiyle birlikte otobüsle Alanya'dan Antalya'ya giden rehber öğretmen Rumeysa Uslu, bir bankadan kredi kullanarak aile dostu olan emekli askerle beraber 56 bin TL çekti.

PARAYI ARKADAŞLARINI BEKLERKEN OTURDUKLARI BANKTA UNUTTULAR

Bankadan çıkan çift ve aile dostu, Meltem Mahallesi'nde bulunan sinema önündeki belediye bankına oturarak araba satışında kendilere yardım edecek diğer arkadaşlarını beklemeye başladı. Bir süre sonra otomobiliyle gelen arkadaşları çifti ve aile dostunu alarak aracın satıldığı yer olan Portakal Çiceği Bulvarı'na doğru hareket etti.

GERİ DÖNDÜKLERİNDE PARAYI YERİNDE BULAMADILAR

Bir süre sonra parayı koydukları ve siyah renkli bez bir çantayı bankta unuttukları fark eden çift Meltem Mahallesi'ndeki banka geri döndü ancak çantayı unuttukları yerde bulamadı. Bunun üzerine polis merkezine giden çift paranın bulunması için yardım istedi. Şikayet üzerine harekete geçen polis, çevredeki şehir polis, güvenlik ve araç kameralarını incelemeye alarak çalışma başlattı.

"DÖNDÜĞÜMÜZDE PARA YOKTU"

Alanya Bilim ve Sanat Merkezi'nde rehber öğretmen olduğunu söyleyen Rumeysa Uslu, pazartesi günü araç almak için eşiyle beraber Antalya'ya gittiğini aktardı. Uslu, "Antalya gittiğimizde yanımızda yüklü miktarda para bulunduğu için aile dostumuz eski yarbayda bizimle beraberdi. Daha sonra alacağımız aracın yanına gitmek için yine eşimin bir arkadaşı olan kişi geldi. Biz o yoğun trafikte fazla beklememiz için araca yöneldik ve bir süre sonra parayı bankta unuttuğumuzu fark ettik. Döndüğümüzde para yerinde yoktu. Daha sonra emniyete başvurduk ve ifademizi aldılar.

"MOBES'NİN GÖRDÜĞÜ BİR ALANDA, EMNİYET BULUNUR DEDİ"

Emniyet gerçekten bizi rahatlattı. Olayın olduğu yer tam işlek cadde ve MOBESE kameralarının gördüğü bir yer. Emniyet araştırmaların oradan geçen otobüslerin ön kameralarına da bakılacağını söyleyerek kesinlik birkaç gün içerisinde teşhis edilir dediler" ifadelerini kaydetti.

"GÖNÜL RIZASIYLA GETİRİRSE ŞİKAYETÇİ OLMAYACAĞIM"

Kendisinin psikolog olduğunu ve parayı alan kişinin psikolojisini de tahmin ettiğini belirten Uslu, "Parayı alan kişinin nasıl bir psikoloji içinde olduğunu biliyorum. O yüzden basın aracılıyla ona seslenmek istiyorum. Kendisi gönül rızasıyla parayı getirirse zaten şikayetçi olmayacağım. İnsanlık olarak anlayışla karşılacağımı bilmesini istiyorum. Ama getirmediği takdirde hukuki süreç işleyecek ve benim yapabileceğim bir şey olmaz" dedi.

 

 

 

 

 

 

Kaynak: haberinburadaEtiketler: Araba  Almak  İçin  Bankadan  Çektiği  56  Bin  Tl  Yi  Bankta  Unuttu  
  haber

Bu Haberle İlgili Yorumlar

BU KATEGORİDEKİ İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER